Hledáme nejlepší kávu pro vás

Kavárna & Pražírna na okraji křivoklátských lesů
  kava

  I když situace s COVID-19 není ideální, tak u nás v kavárně se pořád něco děje. Zdárně probíhá rekonstrukce, a protože ke kavárně patří hlavně skvělá káva, začínáme hledat našeho dodavatele. Potkáváme se s řadou majitelů pražíren a musíme uznat, ža výběrové kávy se skvělou chutí je u nás pořád více. Pravdou je, že někteří jsou v pražení a samotném obchodu s kávou mnohem dále, podporují přímo farmáře na kávových plantážích, skutečně znají každé zrnko svojí kávy, kterou následě praží a profilují, aby byla co nejlepší a vynikla chuť každé odrůdy. Těchto pár pražíren navšťěvujeme a těšíme se, že Vám co nejdříve prozradíme, kdo bude naším dodavatelem kávy.

  Poctivý cupping (ochutnávání vzorků pražené kávy) nám prozradí chutě kávy a my tak můžeme vybrat to nejlepší pro naši kavárnu a to jak pro přípravu espressa, filtru nebo cold brew. Samozřejmostí bude i možnost si zakoupit kávy z různých pražíren, které nabízejí skvělou kávu. Rádi vás provedeme kouzlem výběrové kávy a těšíme se, že společně si užijeme chuťové zážitky, které výběrová káva nabízí.

  Věříme, že díky naší kávě vyzkoušíte všechny chutě, které můžete v jednom šálku najít. Kvalita výběrové kávy je dána mnoha faktory jako je poloha farmy, kde se káva pěstuje, způsob zpracování kávy po sklizni, ale také samotným pražením. Tato dlouhá cesta kávy následně přináší jedinečný zážitek … ale to vše si řekneme příště.

  Chuťové profily kávy
  Sdílet